Instalacje


fotowoltaiczne

Technologia SolarEdge

Zalety systemu

1. Inteligentne moduły fotowoltaiczne.

Moduły SMART w przeciwieństwie do klasycznych modułów fotowoltaicznych zamiast klasycznej puszki połączeniowej posiadają elektroniczny układ, który optymalizuje uzysk energii na poziomie każdego modułu. Stosowane w optymalizatorach mocy komponenty nie posiadają wrażliwych na uszkodzenia elementów takich jak elektrolityczne kondensatory czy części ruchome z tego względu zapewniają długą i bezawaryjną pracę. Wysokiej klasy optymalizator mocy SolarEdge posiada 25 letnią gwarancję producenta!

2. Zwiększone uzyski instalacji do 25%

Maksymalna moc każdego z modułów. W systemie fotowoltaicznym każdy moduł posiada indywidualny maksymalny punkt mocy (MPP). Różnice pomiędzy modułami skutkują powstawaniem strat mocy. Powodem strat mocy mogą być:

W przypadku tradycyjnych falowników najsłabszy moduł obniża moc wszystkich pozostałych. Dzięki SolarEdge każdy z modułów generuje maksimum mocy bez strat.

3. Bezpieczeństwo

Napięcie w module fotowoltaicznym pojawia się przy jego oświetleniu przez promieniowanie słoneczne. Typowa instalacja generuje napięcie stałe (DC) od 300 – 800 V i nie można go wyłączyć prowadząc prace montażowe czy serwisowe. Szczególny problem pojawia się w przypadku pożaru, gdyż staż pożarna nie będąc w stanie wyłączyć napięcia DC w instalacji fotowoltaicznej, ze względów bezpieczeństwa może nie przystąpić do gaszenia pożaru. Z kolei moduły smart generują zawsze bezpieczne napięcie 1 V podczas montażu czy w przypadku jakiejkolwiek awarii. W przypadku pożaru staż pożarna odłączając budynek od sieci może bezpiecznie gasić instalację PV z modułami smart gdyż napięcie zawsze będzie poniżej bezpiecznej wartości.

4. Całkowite wykorzystanie powierzchni dachu

5. Darmowy monitoring na poziomie modułu

6. Możliwość magazynowania energii

Dzięki zaimplementowaniu już dziś funkcji StorEdge możemy nie martwić się w przyszłości o kompatybilność z magazynami energii. Inwestycja w magazyn energii i nie będzie wymagała od nas żadnych dodatkowych nakładów finansowych jak w przypadku zakupu tradycyjnych systemów. Funckcja StorEdge pozwala na podłączenie już dziś baterii Tesla Powerwall i zwiększeniu konsumpcji energii produkowanej z naszej elektrowni fotowoltaicznej.

7. Możliwość przyszłej rozbudowy instalacji fotowoltaicznej

Falowniki SolarEdge w połączeniu z modułami smart pozwalają na przyszłą bezproblemową rozbudowę naszej elektrowni PV. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość modułów jest dostosowywana do konkretnego falownika i mamy bardzo ograniczone możliwości przyszłej rozbudowy. Montując falowniki SolarEdge możemy używać modułów różnych mocy, różnych producentów o różnym położeniu względem słońca dzięki temu bezproblemowo rozbudujemy naszą elektrownię w przyszłości.

Kontakt
Skontaktuj się z nami
ul. Kwiatowa 18, 83-110 Tczew
+48 503 865 866
info@voltecenergy.pl
9:00 - 17:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki