Instalacje


fotowoltaiczne

Dotacje

Dotacje do ogniw fotowoltaicznych. Dotacje na fotowoltaikę na rok 2018

Dlaczego warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczne i gdzie szukać dofinansowania?

Dotacje do ogniw fotowoltaicznych to numer jeden dla osób zainteresowanych pozyskiwaniem energii ze słońca. Rok 2017 minął już bezpowrotnie, ale wraz z nim nie przepadła możliwość uzyskania wsparcia finansowego na instalacje fotowoltaiczne. Nadal można liczyć na dotacje na fotowoltaikę 2018 roku. Chociaż zakup paneli fotowoltaicznych nadal wiąże się z niemałym nakładam finansowym, to jednak w przeciągu ostatnich lat koszty uległy znaczącej redukcji. Dzięki temu coraz więcej osób może pozwolić sobie na korzystanie z zielonej energii, a wraz z dotacją taka inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już w przeciągu siedmiu lat. Gdzie zatem szukać dofinansowania na fotowoltaikę?

Nie wiesz skąd wziąć pieniądze na instalację fotowoltaiczną?

Już nie musisz się martwić o finansowanie swojej elektrowni !

My pozyskamy środki za Ciebie oraz wykonamy:

projekt instalacji fotowoltaicznej > dostawę > montaż > podłączenie > uruchomienie > przekazanie do eksploatacji > serwis gwarancyjny > serwis pogwarancyjny

Zielona energia na wyciągnięcie ręki

Obecnie instalacje fotowoltaiczne są znacznie tańsze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Postęp technologiczny i dynamiczny rozwój fotowoltaiki oraz jej coraz większa powszechność sprawiają, że na panele fotowoltaiczne mogą pozwolić sobie nawet właściciele gospodarstw domowych. Wraz z dotacjami na fotowoltaikę 2018 można liczyć na jeszcze większą redukcję kosztów. W Polsce niestety nadal fotowoltaika nie cieszy się aż tak dużą popularnością, jak ma to miejsce w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie aż 20% energii pozyskiwanej jest z alternatywnych źródeł. W związku z tym Unia Europejska zaleciła, aby w Polsce zwiększył się udział zielonej energii w ogólnym bilansie energetycznym do co najmniej 15%. Nic wiec dziwnego, że organizowanych jest coraz więcej rożnego typu kampanii, których celem jest zachęcenie polskich obywateli do korzystania z alternatywnych źródeł energii, w tym energii słonecznej. Cały czas dostępne są wolne środki, przeznaczone na dofinansowanie systemów fotowoltaicznych.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych jest w Polsce tak, że ich efektywność uzależniona jest od stopnia nasłonecznienia. W związku z tym należy najpierw sprawdzić, czy rzeczywiście opłaca się zainwestować we fotowoltaikę w danym miejscu zamieszkania. Znaczenie ma tutaj stopień nasłonecznienia w zależności od danej pory roku.

Dotacje na fotowoltaikę 2018 – skąd je pozyskać, aby móc sfinansować zakup i montaż paneli fotowoltaicznych?

Programem dofinansowania odnawialnych źródeł energii zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Warszawie. Jeśli jest się więc mieszkańcem województwa mazowieckiego, to można liczyć na sfinansowanie instalacji systemów fotowoltaicznych, a mianowicie ich zakupu i montażu. Celem programu jest redukcja emisji zanieczyszczeń. Mogą skorzystać z niego osoby fizyczne. Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 40% kosztów, w tym nie więcej niż osiem tysięcy złotych. Możliwe jest także uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki, jeśli posiada się zdolność kredytową. Z tego typu rozwiązania mogą z kolei skorzystać również osoby zamieszkujące inne województwa. Z kolei firmy przykładowo mogą uzyskać dotację do ogniw fotowoltaicznych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi tutaj o Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę?

Z całą pewnością jest wiele powodów, dla których warto zainstalować system fotowoltaiczny.

Do korzyści zaliczyć można miedzy innymi:

  • możliwość produkowania energii elektrycznej za darmo
  • ochrona środowiska – zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery
  • wygoda – instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa
  • duży komfort użytkowania i bezawaryjność przez okres 30 lat
  • wzrost wartości nieruchomości
  • możliwość odsprzedania nadwyżki prądu do sieci
  • możliwość magazynowania wydrukowanej energii elektrycznej

 

Kontakt
Skontaktuj się z nami
ul. Kwiatowa 18, 83-110 Tczew
+48 503 865 866
info@voltecenergy.pl
9:00 - 17:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki