Instalacje


fotowoltaiczne

Dla całej instalacji fotowoltaicznej w domu kluczowe jest odpowiednie nasłonecznienie, dlatego też najczęściej na montaż paneli wybiera się południową stronę dachu naszego domu. Ważne jest też, aby wszystkie ogniwa słoneczne zostały umieszczone pod odpowiednim kątem nachylenia, który w zależności od wielu czynników może wynieść od 30 do 60 stopni. Umożliwi to ogniwom krzemowym pozyskać wystarczającą ilość energii z promieniowania słonecznego, zamieniając ją na prąd stały, który inwerter przekształci na wykorzystywany prąd zmienny.

Zanim przystąpimy do montażu należy wykonać dokładną analizę zacienienia obszaru, na którym położony jest nasz dom. Dzięki temu zainstalują Państwo system w takim miejscu, który zmaksymalizuje jego działanie i umożliwi uzyskanie możliwie największego uzysku energetycznego. Specjaliści firmy Wojtmar posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencje, potrzebne do przeprowadzenia tego rodzaju analizy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby panele fotowoltaiczne były instalowane w innym miejscu, niż dach naszego domostwa, np. na budynkach gospodarczych, na ogrodzeniu, czy też na ziemi przy wykorzystaniu specjalnych wysięgników. Warto jednak pamiętać o tym, aby były wystawione na południową stronę, a także w miarę możliwości znajdowały się na podwyższeniu 1,5 – 2 metrów.

Kontakt
Skontaktuj się z nami
ul. Kwiatowa 18, 83-110 Tczew
+48 503 865 866
info@voltecenergy.pl
9:00 - 17:00

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki